Narty w Szczyrku - tanie noclegi Szczyrk.

Narciarstwo w Szczyrku

Szczyrk to jeden z największych ośrodków narciarskich w Polsce, popularny wśród amatorów białego szaleństwa, narciarzy i snowboardzistów. Narty są doskonałym sposobem aktywnego wypoczynku, gwarantującym świetną zabawę i rozwijającym kondycję fizyczną. W Szczyrku znajdują się dwa największe ośrodki narciarskie w Polsce. Ośrodek COS posiadający swoje wyciągi i trasy narciarskie na Skrzycznem (1257m n.p.m.), oraz Ośrodek Czyrna - Solisko którego nowym właścicielem jest Słowacka Spółka Tatry Mountain Resorts a.s. posiadająca swoje wyciągi i trasy na Małym Skrzycznem(1211m n.p.m.) oraz Pośrednim i Malinowie. W Szczyrku znajduje się jeszcze kilka mniejszych wyciągow narciarskich głownie dla początkujących i nauki jazdy usytuowane na polanach w Szczyrku-Czyrnej oraz na Przełęczy Salmopolskiej(tzw. Biały Krzyż). Ośrodki te posiadają nowoczesny sprzęt przeznaczony do przygotowywania tras narciarskich. Większość tras w Szczyrku jest sztucznie naśnieżana i przygotowywana przez ratraki, a niektóre z nich posiadają oświetlenie umożliwiające uprawianie białego szaleństwa po zmroku. Szczyrk posiada najwiekszą w Polsce ilość wyciagów narciarskich (blisko 30) i najwiekszą ilość tras narciarskich (ponad 60 km), o różnym stopniu trudności w tym 2 trasy FIS. Szczyrk specjalizuje się w obsłudze narciarzy. Działa tu wiele szkółek nauki jazdy, bez problemu można wypożyczyć (albo kupić) narty, snowboard i cały ekwipunek, zamówić busa, który podwiezie pod sam wyciąg, a po skończonej zabawie na stoku wysuszyć buty i przechować sprzęt w swoim pensjonacie lub na kwaterze.

Zjazd na nartach z Małego Skrzycznego

Willa Rosa - odległość do tras narciarskich - warunki dojazdu.

Nasze apartamenty i pokoje położone są w bardzo atrakcyjnym miejscu pomiędzy kolejką na Skrzyczne (5 min. piechotą), a wyciągami Ośrodka Narciarskiego Czyrna - Solisko. Do wszystkich stacji Narciarskich dojazd samochodem zajmie zaledwie od 2 do 10 min.( na Biały Krzyż). Do kolejki na Skrzyczne oraz na Kaimówkę można dojść piechotą !!
Do Willi Rosa istnieje łatwy dojazd zimą, podjazd pod budynek i parking są na bieżąca odśnieżane dlatego komfortowo i bezstresowo dojedziesz do wszystkich stacji narciarskich nawet w czsie srogiej zimy.